Almazy Anabara Indigirka Krasa Sibiri

Narozena: 22. 2. 2018
Rodiče: Big Flower Baloven Sudby x Birusinka Irma
Barva: bíločerná
Výška: 56 cm
Zdraví: HD C/D, BAER +/+, oči čisté včetně gonioskopie
Zkoušky: BZH 1. cena
Import Rusko
CHOVNÁ
Junior Šampion ČR, Šampion ČR

Tuhle psí slečnu jakutské lajky jsme si přivezli ze Slovenska z psího hotelu v Popradu, kam ji (a další dva huskouny) odložila její majitelka p. Petriláková. Měla ji u sebe jeden den, nezaplatila dopravu z Ruska, dala jí do hotelu (který ale přestala platit) a už nikdy se na ni nepřišla podívat!!! Indi bylo v tu dobu 8,5 měsíců a je to skoro ségra naší Baby (Almazy Anabara Zhemchuzhina Chernogo Morya). Původně nebyl můj záměr si ji nechávat, ale novou rodinu bych vybírala dlouho...

Indi je 6. zaregistrovaná jakutská lajka v ČR v plemenné knize.

Pokud se budeme bavit o skvělé povaze jakutských lajek, tak Indi je jedna z fen, u kterých se projevila ta nejlepší povaha. Miluje všechny lidi (cizí, domácí, velké, malé, muže, ženy), udělá vše pro to, aby se mohla mazlit, chce být středobodem lidského světa a pak je tím nejšťastnějším psem. A není nic krásnějšího, než vidět svého psa šťastného. A to ona dokáže být opravdu pořád! Stačí se na ni podívat - hned vrtí ocasem! Tak málo jí stačí ke štěstí. 

Je neustále v pohodě, i na výstavách mezi lidmi drží ocas nahoře a je připravena ke všemu mazlení, které ji lidi nabídnou (i k tomu, co nenabídnou :D). Nenechá si ujít příležitost. Je nesmírně učenlivá, ale také dost aktivní a trochu netrpělivá.

Sport jí jde naprosto skvěle, táhne výborně, baví jí to a je vytrvalá. Je ochotná se učit skoro všemu novému. Momentálně jsou u jakutských lajek k uchovnění potřeba lovecké zkoušky, dlouho nám trvalo, než jsme se k nim dostali, nejdřív nás zastihlo hárání a pak byly zrušené kvůli covidu. Ale nakonec to vyšlo a Indi je splnila v nejvyšší (první) ceně, a to i přes probíhající falešku. 

Výstavy


08.05.2019 Krajská výstava Staňkov

18.05.2019 CACIB Litoměřice

25.05.2019 Krajská výstava Plzeň

01.06.2019 Klubová výstava KKMPL

16.06.2019 Národní výstava Jelenia Góra, PL

22.06.2019 Intercanis Brno


29.06.2019 Národní výstava Klatovy

29.08.2020 Klubová výstava Kost. Střímelice

10.10.2021 CACIB České Budějovice

V1

V1, CAJC

V1, vítěz třídy mladých

V1, CAJC

V1, CAC, nejlepší fena, BOB

V1, CAC, BOB, 2. místo NON FCI

JUNIOR ŠAMPION ČR

V1

V1, CAC, BOB

V1, CAC, BOS

ŠAMPION ČR

Václavík

Karel Hořák

Zuzana Brotánková

Leoš Jančík

Viva Maria Soleckyj Szpunar

Zuzana Brotánková


Božena Ovesná

Karel Hořák

Otakar Vondrouš